23. Wykorzystywanie materiałów z Portalu Ogłoszeniowego szukajszukaj.pl
Jakiekolwiek pobieranie, kopiowanie, czy wykorzystanie w jakikolwiek sposób i w jakimkolwiek zakresie zasobów Portalu Ogłoszeniowego szukajszukaj.pl jest bezwzględnie zabronione. Zakaz dotyczy ogłoszeń użytkowników i ich danych, treści oznaczonych jako REKLAMA, ARTYKUŁ SPONSOROWANY, listów do redakcji i regulaminów portalu. Pozostałe zasoby mogą być kopiowane i rozpowszechniane, tak w całości, jak i we fragmentach, z zastrzeżeniem zachowania ich oryginalności, oraz z wyraźnym uznaniem autorstwa. Wykorzystana treść musi być jednak osadzona jako nieedytowalny element, czyli w formie Preent Screen z naszej strony źródłowej. Wykonanie “uznania autorstwa” musi zostać wykonane poprzez umieszczenie w widocznym miejscu nad materiałem, pod materiałem, lub bezpośrednio na materiale cytowanym. Uznanie autorstwa należy dokonać poprzez umieszczenie nad, na, lub pod materiałem logotypu Portalu Ogłoszeniowego SzukajSzukaj.pl pobranego z poniższego linku:

- pobierz plik w formacie PNG/JPG (spakowany do *.rar)
- wielkość grafiki 600×109 pikseli, 72 dpi.
Pobrany logotyp musi zostać opublikowany w wielkości odpowiadającej co najmniej 5% powierzchni cytowanej treści lub w takiej wielkości, by nazwa mogła być bez problemu (np bez okularów) odczytana na ekranach smartfonów, komputerów, telewizora 20″ lub większego, materiałów drukowanych, w tym wielkopowierzchniowym nośników informacyjnych z odległości co najmniej 10mb.
Logotyp w wersji z transparentnym tłem może być użyty tylko na tle o jednolitej dowolnej barwie o maksymalnym 10% nasyceniu.
Umieszczony powyżej logotyp przeznaczony jest publikacji w sieci internet. W przypadku konieczności skorzystania z logotypu w wersji do druku, prosimy o kontakt z redakcją Portalu Ogłoszeniowego SzukajSzukaj.pl
Poniżej przykład prawidłowego i nieprawidłowego wykorzystania materiału z naszej strony wraz z uznaniem autorstwa.
Przykład prawidłowego oznaczenia uznania autorstwa:
- na niejednolitym tle użyto logotypu z białym tłem.
- na ramce cytowanego tekstu użyto logotypu z białym tłem.

Przykład nieprawidłowego oznaczenia uznania autorstwa:
- na niejednolitym tle użyto logotypu bez tła.
- na ramce cytowanego tekstu użyto logotypu bez tła, przez co ramka przebija się spod logotypu.

Dodatkowo zabronione jest wykorzystywanie jakiejkolwiek treści ze strony Portalu Ogłoszeniowego SzukajSzukaj.pl do tworzenia utworów zależnych.
Dwoma wyjątkami od powyższych zapisów są:
- prawo cytatu – prawo cytatu zezwala na przytoczenie innych dzieł lub ich fragmentów, ale tylko wtedy, gdy zaistnieje uzasadniony powód, np poddanie cytatu analizie, komentarzom, czy porównaniu. Cytat nie może być sam w sobie myślą wyrażoną przez cytującego, ale uzasadnioną częścią większej całości, utworu. Cytat musi być oznaczony w wyraźny i jednoznaczny sposób, tak, by jasno wyróżniał się od reszty dzieła. Dodatkowo należy też oznaczyć cytat informacją o źródle cytatu.
- prawo przedruku – prawo przedruku umożliwia wykorzystanie nieswojego utworu do celów informacyjnych. Z prawa tego korzysta prasa, radio i telewizja. Również część stron internetowych, zwykle serwisów informacyjnych można uznać za prasę. Istotny jest tu charakter publikowanych treści przez te serwisy, oraz ich cykliczność. Prasa to publikacja, mająca swoje wydania przynajmniej raz w roku. Prasa nie tworzy też zamkniętej całości, a autorzy zajmują się działalnością dziennikarską. A zatem do prasy zaliczać się będą strony www o charakterze informacyjnym. Prawo przedruku wymusza jednak niezmienioną postać zaczerpniętego tekstu wraz z podaniem jego autora.